Obec StupnéObecný úradDHZ StupnéDS Ivana PiškuTJ StupnéCirkevŠkolstvoKultúraTuristikaPovesti

História

V obci bola postavená v r. 1901 jednotriedna základná cirkevná škola  a asanovaná bola v roku 1982. Zachovali sa len však len dobové fotografie.

V r. 1974 sa začala výstavba dvojtriednej základnej školy, ktorá bola v roku 1987 prerobená na materskú školu.  Pre nedostatok financií na chod materskej školy hrozilo jej zatvorenie a tak obec časť nevyužitých priestorov prenajala. Zo získaných finančných prostriedkov obec financovala plynofikáciu a rekonštrukciu budovy materskej školy.

Materská škola bol otvorená v zrekonštruovanej budove bývalej Základnej školy dňa 21. marca  1988. Jednotriedna materská škola po prvýkrát otvorila svoju náruč pre 18 šarvancov.

Materskú školu zveľaďovali a skrášľovali rodičia našich najmenších počas mnohých sobôt pracovnej cti. Nezaháľali ani zamestnankyne. Na školskom pozemku pestovali zemiaky i zeleninu. Zavárali šaláty, kompóty, presnidávky, natlačili kapustu do suda. Aby školský dvor poskytoval tieň a chládok, vysádzali stromčeky a kry.

Od otvorenia materskej školy až do augusta 1999 bola riaditeľkou Mária Lešíková. Vo funkcii ju vystriedala Gabriela Kevélyová.

V marci tohto roku uplynulo 21 rokov od otvorenia materskej školy. Za toto obdobie si budova vyžadovala neustále opravy a údržbu.

Naša materská škola vychovala už veľa školákov, ktorých často navštevujeme. Škôlkári sú zvedaví na školu a pani učiteľky na školské výsledky prváčikov.

Každoročne pripravujeme program ku Dňu matiek, nezabúdame na karneval i Mikuláša. Zúčastňujeme sa športových a kultúrnych podujatí v Považskej Bystrici. Pri príležitosti medzinárodného dňa detí chodíme na celodenný výlet do prírody spojený s opekaním a športovými hrami. Je to najobľúbenejší deň našich škôlkarov. Nemusia ísť spať.

Keďže v posledných rokoch neustále chýbajú financie aj naša škôlka je odkázaná na sponzorské dary. Touto cestou ďakujeme všetkým sponzorom i rodičom, ktorý našej materskej škole pomohli finančne i materiálne.

Od júla 2002 materská škola prešla pod správu obce. V roku 2003 sme spoločne s obecným úradom poriadali prvú rodičovskú tanečnú zábavu. Výťažok bol použitý na zakúpenie novej automatickej práčky.

Naša materská škola získala pred pár rokmi certifikát Škola podporujúca zdravie.

Tým sa včlenila do Národnej siete škôl podporujúcich zdravie.

Starostlivosť o deti, práca s nimi nie je zbytočná. Aj školáci prídu radi, pochváliť sa svojimi výsledkami. Je to pre nás veľkým potešením, keď v dobrom spomínajúna čas strávený v našej materskej škole.

História